To ile pomocy ode mnie oczekujesz i potrzebujesz zależy tylko od Ciebie, dlatego poniżej jest jedynie moja propozycja tego co mogę dla Ciebie zrobić.

opieka przedporodowa


Spotkania przed porodem, w celu poznania Ciebie i Twoich oczekiwań. Napisanie Planu Porodu. Ćwiczenia oddychania i pokazanie dogodnych pozycji porodowych. Przygotowanie torby do porodu. Jeżeli będziesz chciała zrobię Ci masaż używając olejku lub chusty rebozo. Zaproponuję niefarmakologiczne formy pokonania bólu porodowego.

poród

Będę z Tobą od momentu, kiedy będziesz tego potrzebowała. Możemy się spotkać u Ciebie w domu lub dopiero w szpitalu. Będę przez cały poród przy Tobie, będę Cię wspierać, pomogę pod prysznicem, pomasuję, zrobię okład, podam wodę. Będę wspierać również Twojego partnera, jeżeli będziecie razem, pomogę mu jeżeli będzie czuł się bezradny. Po narodzinach pomogę Ci przystawić maleństwo do piersi zostanę z Wami jak długo będziesz potrzebowała.

opieka po porodzie

Jedno lub więcej spotkań w zależności od potrzeb. Pomogę Ci w opiece nad dzieckiem, jego pielęgnacji, karmieniu, ubieraniu, pielęgnacji kikuta pępowinowego. Jeżeli tylko będziesz miała jakieś pytania lub problemy będę starała się Ci pomóc. Pokażę Ci jak przeprowadzić pierwszą pomoc na noworodku. Przez kilka następnych dni możemy pozostać w kontakcie telefonicznym i mailowym.

Możesz wybrać cały „pakiet” opieki okołoporodowej lub jedynie jego „części”.